Cisowianka
Mille Miglia Storica 2016 przeszło do historii

Mille Miglia Storica 2016 przeszło do historii

23 maja 2016

Mille Miglia Storica 2016 przeszło do historii! Czterodniowe zmagania kierowców zakończyły się w Gussago na przedmieściach Brescii. Rajd wygrała włoska załoga Andrea Vesco i Andrea Guerini jadąca Alfą Romeo 6C 1750 GS Zagato z 1931 roku. To weterani Mille Miglia, w ubiegłym roku byli drudzy. Przyjmując podczas uroczystej gali w Teatro Grande w Brescii okazały puchar, spytani o tajemnicę swojego sukcesu szczerze odpowiedzieli: to prawo wielkich liczb, prędzej czy później musiało dojść do tego sukcesu dzięki szczęściu i dzięki i autu z którym nigdy nie było najmniejszego problemu.

Włosi w tym roku zdominowali całe podium. Drudzy w ogólnej punktacji byli Luca Patron i Elena Scaramuzzi w O.M. 665 superba Sport 2000 CC 1926, trzeci - Giordano Mozzi i Stefania Biacca w 1500 Alfa Romeo 6C 1933 Gran sport. Italia szaleje!

Równie zadowoleni jesteśmy również w Polsce. Udanym debiutem może się pochwalić załoga Perlage Team startująca w Astonie Martinie DB2 z 1952 roku. Krzysztof i Dorota Weka zaliczyli wszystkie punkty kontrole wraz z specjalnym kryterium prędkości na legendarnym torze Autodromo Nazionale do Monza. Zapytani o odczucia zgodnie zadeklarowali, że w przyszłym roku przystąpią ponownie do rywalizacji.

Podczas gali organizatorzy podali kilka ukazujących skalę Mille Miglia liczb: w rajdzie wzięło udział rekordowe 450 klasycznych samochodów reprezentujących 71 różnych marek - blisko 150 z nich jest uznanych za bezcenne. W zmaganiach wystartowało 900 uczestników z 38 krajów świata. W ciągu czterech dni zawodów pokonali 1718 kilometrów starannie wyznaczonej trasy wiodącej przez ponad 230 włoskich gmin. Przy Mille Miglia akredytowało się 1 800 przedstawicieli mediów z całego świata. Organizacyjnie na miejscu przy przedsięwzięciu pracowało 2 500 osób. Startujące ekipy skorzystały z 4000 tysięcy pokoi hotelowych…

Mille Miglia jest klasą samą dla siebie. Z jego prestiżem i rozmachem nie równa się dzisiaj żadne inne światowe przedsięwzięcie, w którym bohaterami są klasyczne samochody. Etos rajdu jest wypadkową kilku rzeczy. Niewątpliwie budują go sami uczestnicy. Międzynarodowe grono pasjonatów zabytkowej motoryzacji z całego świata stanowi jednocześnie śmietankę towarzyską. Zawsze są wśród nich znane postaci - aktorzy, artyści, sportowcy, osoby publiczne. Z edycji na edycję udaje się na starcie zobaczyć również coraz rzadsze samochody - w tej edycji między innymi Ferrari warte 10 milionów euro.

Po raz pierwszy w historii partnerem Mille Miglia została polska firma. Cisowianka Perlage wystąpiła w roli Sponsora Głównego. Obecność naszej narodowej marki można było zauważyć praktycznie na każdym kroku. Woda musująca Perlage porównywana przez specjalistów klasą do musujących win była oficjalnym napojem Mille Miglia. To budujące widzieć w dłoniach wszystkich najlepszych kierowców rajdowych samochodów zabytkowych polski produkt. Wiemy już, że w kolejnych latach współpraca pomiędzy organizatorami rajdu oraz Perlage będzie się zacieśniała i przybierała kolejne formy.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!
Complimenti e arrivederci!

Więcej informacji i zdjęć z Mille Miglia na blogu Perlage Water oraz na Instagramie i fun page’u Cisowianki Perlage na Facebook’u.
 

Mille Miglia Storica 2016 przeszło do historii 2 Mille Miglia Storica 2016 przeszło do historii 3 Mille Miglia Storica 2016 przeszło do historii 4 Mille Miglia Storica 2016 przeszło do historii 5 Mille Miglia Storica 2016 przeszło do historii 6 Mille Miglia Storica 2016 przeszło do historii 7 Mille Miglia Storica 2016 przeszło do historii 8 Mille Miglia Storica 2016 przeszło do historii 9 Mille Miglia Storica 2016 przeszło do historii 10 Mille Miglia Storica 2016 przeszło do historii 11 Mille Miglia Storica 2016 przeszło do historii 12 Mille Miglia Storica 2016 przeszło do historii 13 Mille Miglia Storica 2016 przeszło do historii 14 Mille Miglia Storica 2016 przeszło do historii 15


CISOWIANKA została oficjalną wodą 2. Mityngu Lekkoatletycznego Poznań Athletics grand Prix 2020!

MITYNG LEKKOATLETYCZNY x CISOWIANKA

CISOWIANKA została oficjalną wodą 2. Mityngu Lekkoatletycznego Poznań Athletics grand Prix 2020!

CISOWIANKA została oficjalną wodą Turniejów Tenisa Ziemnego POSiR Open Lato 2020!

TENIS ZIEMNY x CISOWIANKA

CISOWIANKA została oficjalną wodą Turniejów Tenisa Ziemnego POSiR Open Lato 2020!

Ponad 150 uczestników weźmie udział w turnieju siatkówki plażowej Chwiałka Volley 2020.

CHWIAŁKA VOLLEY x CISOWIANKA 1-2.08.2020

Ponad 150 uczestników weźmie udział w turnieju siatkówki plażowej Chwiałka Volley 2020.


Do góry
W celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie w ramach naszej witryny stosujemy pliki „cookies” wskazane w polityce prywatności. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień w zakresie plików „cookies” w przeglądarce internetowej oznacza, że wyrażacie Państwo zgodę na ich zapis i wykorzystanie oraz, że akceptujecie naszą politykę prywatności.

Polityka prywatności OK, zgadzam się